Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Na Podkarpaciu powstanie łącznik między A4 i drogą wojewódzka za 40 mln zł

Autor: PAP
Dodano: 21-10-2010 13:46

Prawie 40 mln zł kosztować będzie budowa trzykilometrowego łącznika pomiędzy drogą wojewódzką nr 835 z węzłem Przeworsk na podkarpackim odcinku autostrady A4. Pieniądze na jego budowę mają pochodzić z funduszy unijnych.

Jak poinformował PAP zastępca dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) Adam Maternia, konieczne jest jego wybudowanie, gdyż w przeciwnym razie mieszkańcy z okolic Przeworska zostaną odcięci do autostrady.

"Poza tym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzależnia wybudowanie tego węzła czyli zjazdów umożliwiających połączenie A4 z siecią dróg w okolicach Przeworska, od powstania tego właśnie łącznika" - dodał Maternia.

Jak podkreśliła w rozmowie z PAP rzeczniczka marszałka województwa Aleksandra Gorzelak-Nieduży, zarząd województwa podjął uchwałę o przyśpieszeniu realizacji wykonania łącznika. "Pierwotnie jego budowa miała być realizowana w latach 2011-2015. Po decyzji zarządu, przygotowanie i budowa łącznika ma zakończyć się do 2012 r., czyli do czasu, kiedy planowane jest oddanie autostrady" - zaznaczyła.

Jak podkreślił Maternia, łącznik będzie budowany wraz z powstającym węzłem autostradowym. "Prace będą prowadzone równocześnie, bo nie ma sensu budować najpierw łącznika i czekać na węzeł" - dodał.

Droga wojewódzka 835 przebiega przez województwa: lubelskie i podkarpackie; łączy Lublin z Sanokiem.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in.: Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020