Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Rafineria Glimar: wkrótce decyzja w sprawie sprzedaży hydrokompleksu

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 27-07-2006 16:20

W najbliższy poniedziałek, 31 lipca, ma zostać podjęta od dawna oczekiwana decyzja w sprawie sprzedaży instalacji hydrokompleksu w Rafinerii Glimar (w upadłości) - poinformował "Puls Biznesu". Do gry chce wejść Lotos, syndyk myśli też o inwestorach zagranicznych.

- Rada wierzycieli zdecyduje, czy zostanie ogłoszony przetarg, czy też nastąpi sprzedaż z tzw. wolnej ręki - tłumaczy Bożena Polesek, syndyk Glimaru, prezes spółki Capricorn.

Z wolnej ręki, czyli bez licytacji, a o tym, komu sprzedać instalacje, zadecydowałby syndyk. Do tego dnia ma też być znana ostateczna wycena hydrokompleksu. Zadania tego podjęła się kilka miesięcy temu firma Roland Berger Strategy Consultants.

- Zasadnicze prace już zakończono. Nie możemy jednak ujawnić kwot, póki nie zostaną naniesione ostatnie korekty - wyjaśnia Bożena Polesek.

Mimo zachęcających haseł na stronie syndyka ("produkty uzyskane z przerobu próżniowych frakcji olejowych pozwolą uzyskiwać za nie atrakcyjne ceny") nie wiadomo, czy uda się zebrać wielu chętnych do zakupu. Pośrednio potwierdza to syndyk.

- Niekoniecznie muszą to być krajowe podmioty. Możemy przecież wystąpić z ofertą poza Polskę - zaznacza Bożena Polesek.

Na razie zainteresowana inwestycjami w hydrokompleks jest Grupa Lotos, właściciel Glimaru.

- W środę rozpoczęliśmy audyt instalacji hydrokompleksu -informuje Marcin Zachowicz, rzecznik spółki

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021