Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Oferta Wasko o wartości 11,2 mln zł najkorzystniejsza w przetargu na SI WCPR

Autor: PAP
Dodano: 31-12-2010 14:51

Oferta Wasko i DGT o wartości 11,3 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu organizowanym przez CPI MSWiA na "Zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego" - podało CPI MSWiA.

W celu wyboru najkorzystniejszej oferty CPI MSWiA przeprowadziło aukcję elektroniczną z wykorzystaniem Platformy Aukcji Elektronicznych Urzędu Zamówień Publicznych. Do aukcji elektronicznej zaproszonych było siedmiu wykonawców.

"Aukcja trwała ponad 9 godzin, wykonawcy wykazali się bardzo dużą aktywnością składając 115 postąpień. Cena najkorzystniejszej oferty wyłonionej w wyniku aukcji była o około 25 proc. niższa od najkorzystniejszej oferty złożonej w formie pisemnej" - podało CPI MSWiA.

W wyniku przeprowadzenia aukcji kolejne miejsca zajęły oferty: spółki Medium Soft, konsorcjum Consortia, BTI i COIG, spółki Sygnity, spółki Siemens IT Solutions and Services, konsorcjum NTT System i Zeto Rzeszów, spółki Asseco Poland.

Przedmiotem zamówienia jest zakup i wdrożenie systemu teleinformatycznego wspierającego pracę i współdziałanie służb ustawowo powołanych do przyjęcia i obsługi wywołań alarmowych na poziomie Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego (WCPR). W rezultacie ma to przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa obywateli i cudzoziemców przebywających na terenie RP. Powstały, w wyniku realizacji zamówienia system informatyczny ma stanowić podstawę funkcjonowania Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego, będących jednym z głównych elementów systemu powiadamiania ratunkowego w Polsce.

Projekt "Budowa i wyposażenie Wojewódzkich Centów Powiadamiania Ratunkowego" realizowany jest w ramach 12. osi priorytetowej "Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt ten wchodzi w zakres projektu System Informatyczny Powiadamiania Ratunkowego (SI PR), którego wartość szacowano wcześniej na około 465 mln zł.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023