Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wydarzenia z rynku futures

Autor: DM IDMSA
Dodano: 06-04-2011 11:25

Zgodnie z naszymi ostatnimi przewidywaniami, złoto ustanowiło nowy szczyt. Na wykresie dziennym pojawiła się zdecydowana świeca popytowa, a zamknięcie nastąpiło na poziomie 1455 dolarów (poprzedni szczyt 1447). W dniu dzisiejszym wzrost ten jest kontynuowany i zbliżamy się coraz bliżej do zasięgu cenowego, który wynosi 1555 dolarów.

Bardzo silny ruch wzrostowy obserwowaliśmy również na srebrze. Surowiec ten zamknął się na poziomie 39,30 i zbliża się do poziomu 40 dolarów. Zasięg cenowy w krótkim terminie wynosi 41 dolarów. Na obu metalach Ichimoku wskazuje bardzo silny trend wzrostowy.

Ropa od trzech sesji konsoliduje się w okolicach 108 dolarów. Jest to tylko przystanek przed dalszymi wzrostowymi. W średnim terminie powinniśmy testować poziom 116 dolarów.

Kukurydza znajduje się w bardzo silnym trendzie wzrostowym na co wskazuje Ichimoku. W przeciągu pięciu sesji cena tego towaru wzrosła o 18%. W średnim terminie spodziewamy się testowania 845 dolarów. Pszenica znajduje się obecnie w istotnej strefie. Wybicie powyżej 807 wprowadzi pszenicę w trend wzrostowy na wykresie dziennym. Sygnał ten otworzyłby drogę w okolice nowego szczytu na poziomie 892. Jeśli pszenica nie przebije tego poziomu na najbliższych sesjach, może to oznaczać powrót do ruchu spadkowego.

W dniu dzisiejszym obserwujemy zdecydowane odbicie na miedzi. Cena testuje istotne wsparcie na poziomie 431 (kijun sen). Na poziom 433 znajduje się kolejne wsparcie (tenkan sen) Dopiero przebicie tych dwóch poziomów może być początkiem silniejszego ruchu wzrostowego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021