Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Grecki apetyt na 103 miliony złotych

Autor: Przegląd prasy/Puls Biznesu/PAP
Dodano: 18-04-2011 08:00

Likwidacja Polskiego Monopolu Loteryjnego może się podatnikom odbić czkawką. Nad skarbem państwa wisi groźba roszczeń greckiego potentata hazardowego, firmy Intralot - wynika z informacji "Pulsu Biznesu".

Jak się dowiaduje gazeta, należąca do Greków spółka Pollot uzyskała prawomocny i wykonalny wyrok, zasądzający na jej rzecz kwotę 102,7 mln zł odszkodowania od kontrolowanego przez państwo Polskiego Monopolu Loteryjnego. Resort skarbu najpierw zatwierdzał umowę o współpracy PML z Pollotem, a potem zdecydował o likwidacji swojej spółki, żądając od Greków zakończenia sprzedaży wszystkich loterii. Sąd uznał to za naruszenie umowy - wyjaśnia informator "PB".

Ministerstwo Skarbu Państwa mówi, że nie wpłynęła do niego "formalna informacja", by Pollot lub Intralot zamierzały wystąpić o odszkodowanie przeciw polskiemu skarbowi. "Jeśli do tego dojdzie, takie roszczenie będzie przedmiotem analizy prawnej" - mówi gazecie Maciej Wewiór, rzecznik prasowy MSP. Więcej szczegółów dziś na łamach "Pulsu Biznesu".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021