Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wypadek na budowie wrocławskiego stadionu

Autor: PAP
Dodano: 12-05-2011 13:34

30-letni robotnik został ranny w wyniku wypadku, do którego doszło w czwartek na budowie wrocławskiego stadionu piłkarskiego na Euro 2012. Pracownik wraz z maszyną, którą obsługiwał spadł z wysokości ponad czterech metrów.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy generalnego wykonawcy firmy Max Boegel Jan Wawrzyniak, do wypadku doszło w czwartek rano. "Pod pracownikiem jednej z firmy podwykonawczej, który przewoził materiały budowlane wózkiem podręcznym zarwał się tymczasowy strop" - mówił rzecznik.

Robotnik spadł wraz z maszyną z wysokości ponad czterech metrów. Nie stracił przytomności i został odwieziony na badania do szpitala. Prace zostały w tym miejscu wstrzymane na ponad dwie godziny. Sprawę wypadku bada inspekcja pracy i policja.

Wrocławski stadion ma mieścić prawie 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz meczów piłkarskich można będzie organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021