Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Pol-Aqua nadal liczy na kontrakt na Łódź Fabryczną

Autor: PAP
Dodano: 22-05-2011 10:28

Zdaniem Pol-Aquy PKP PLK może nalegać na wniesienie skargi kasacyjnej na wyrok sądu wykluczający konsorcjum Pol-Aquy z przetargu na budowę stacji Łódź Fabryczna i jeśli skarga ta zostanie uwzględniona podpisać umowę z tym konsorcjum. W przeciwnym razie postępowanie powinno być unieważnione - poinformowała Pol-Aqua w piątkowym komunikacie. Zdaniem tej spółki niedopuszczalne jest kontynuowanie obecnego przetargu z wykluczeniem Pol-Aquy.

"PKP PLK ma możliwość nalegania na wniesienie skargi kasacyjnej z wnioskiem o zawieszenie wykonalności wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który nakazał wykluczenie konsorcjum Pol-Aqua - Dragados z procedury przetargowej już po otwarciu ofert. Tak więc, jeśli skarga kasacyjna zostanie uwzględniona, będzie można przystąpić do sformalizowania umowy z konsorcjum, które złożyło najkorzystniejszą ofertę i dzięki temu jak najszybciej rozpocząć prace" - napisano w komunikacie.

"Na podstawie opinii prawnej pana Profesora Kuleszy, eksperta w dziedzinie Prawa Zamówień Publicznych, procedura nie może być kontynuowana z udziałem tylko czterech oferentów, dlatego w przypadku jeśli PKP PLK nie będzie nalegała na wniesienie skargi kasacyjnej wyroku Sądu Okręgowego Warszawa Praga, jedyną zgodną z prawem drogą będzie unieważnienie postępowania i wszczęcie nowego procesu przetargowego" - dodano.

Na początku kwietnia PKP PLK otworzyło oferty pięciu podmiotów dopuszczonych do ich złożenia. Najniższą ofertę, o wartości netto 1,25 mld zł, złożyła Pol-Aqua w konsorcjum z hiszpańskim Dragadosem. Z kolei w połowie kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wykluczyć Pol-Aquę z przetargu na budowę stacji Łódź Fabryczna.

Na początku maja Zbigniew Szafrański, prezes PKP PLK informował, że inwestor chce wybrać wykonawcę z czterech ofert, które pozostały w przetargu.

Poniżej lista konsorcjów, które złożyły oferty w przetargu:
1.Pol-Aqua - 1,25 mld zł
2.Torpol - 1,43 mld zł
3.Hydrobudowa (PBG, ZUE) - 1,59 mld zł
4.Budimex - 1,81 mld zł
5.Strabag (Mostostal Warszawa) - 1,91 mld zł.

Budżet brutto kontraktu wynosi 2,46 mld zł.

Okres realizacji projektu przewidywany jest na lata 2011-2014.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021