Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

MLP Group podtrzymuje plany giełdowe, poczeka na dobre wyceny

Autor: ISB
Dodano: 21-09-2011 14:47

Deweloper powierzchni magazynowych MLP Group planuje przejęcia w Polsce i Rosji i oddanie do 100 tys. m.kw. powierzchni magazynowej w 2012 r. Tegoroczne inwestycje spółki przekroczą 100 mln zł, wynika z wypowiedzi członka zarządu spółki Radosława Krochty. Zapowiedział on złożenie aktualizacji prospektu emisyjnego, ale spółka z IPO poczeka na poprawę wycen giełdowych.

"Złożymy aktualizację prospektu, gdyż ważność dotychczasowego kończy się w połowie października. Giełda jest istotnym elementem naszej strategii, ale nie jesteśmy zdeterminowani. Mamy kilkadziesiąt milionów złotych własnych środków oraz dostęp do finansowania bankowego. IPO w obliczu bardzo niskich wycen giełdowych nie jest zasadne z naszego punktu widzenia. Możemy poczekać, aż będą one satysfakcjonujące, nawet jeśli to potrwa" - powiedział Krochta dziennikarzom.

Dodał, że można przyjąć założenie, iż wydatki inwestycyjne na rozwój organiczny w tym roku przekroczą 100 mln zł.

"W I połowie roku rozpoczęliśmy realizację 30 tys. m kw. powierzchni w Pruszkowie, z czego 30% wynajęły już Żabka i MarcPol. Kolejne 14 tys. m kw. budujemy w Rumunii. W II poł. 2011 chcemy rozpocząć dalsze dwa projekty na kilkadziesiąt mln zł. W 2012 roku chcielibyśmy oddać ok. 100 tys. m kw. powierzchni. Ponadto jesteśmy blisko akwizycji parku logistycznego na Śląsku i rozmawiamy o przejęciu projektu w Rosji" - powiedział członek zarządu MLP.

W I półroczu 2011 spółka miała 35,7 mln zł przychodów wobec 29,6 mln zł rok wcześniej, EBIT wyniósł 21,69 mln zł wobec 88,27 mln zł rok wcześniej, a zysk netto 10,3 mln zł wobec 63 mln zł rok wcześniej.

"Tegoroczne wyniki pochodzą wyłącznie z działalności operacyjnej wynajmu powierzchni. Tymczasem rok wcześniej zrobiona została aktualizacja wyceny która wpłynęła na EBIT i zysk netto kwotą 70,33 mln zł. Zysk netto za I poł. 2011 jest wyższy o 40% wobec zysku z I poł. 2010 skorygowanego o wpływ aktualizacji" - powiedział Krochta.

MLP Group podpisało w I półroczu umowy z 15 klientami na łącznie ok. 33 tys. m kw. powierzchni. Ze słów członka zarządu firmy wynika, że spodziewa się w II połowie roku jeszcze wyższego wyniku.

"Liczba zapytań ofertowych jest rekordowa" - zaznaczył członek zarządu MLP. Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku czynsze MLP Group wzrosły o 5%. Krochta wskazał, że obecna sytuacja w branży deweloperów magazynowych pozwala patrzeć "dość optymistycznie" na II poł. 2011 oraz rok przyszły.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021