Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

4 mld rocznie do 2020 roku na inwestycje w OZE

Autor: wnp.pl (PK)
Dodano: 07-10-2011 12:16

- Aby zrealizować unijne cele w zakresie energii ze źródeł odnawialnych do 2020 roku niezbędne są inwestycje rzędu 4 mld zł rocznie – mówił Krzysztof Telega, wiceprezes Banku Ochrony Środowiska, podczas III Międzynarodowego Kongresu Energii Odnawialnej - Green Power 2011.

W 2010 roku nakłady na ochronę środowiska wynosiły około 10,9 mld zł, z czego około 10 proc. stanowiły inwestycje w odnawialne źródła energii. Jak zapewniał wiceprezes BOŚ, choć to wielkie wyzwanie, to z pomocą inwestorom z pewnością przyjdą polskie banki.

- Biorąc pod uwagę ile wydawaliśmy do tej pory, a ile musimy wydawać aby wypełnić unijne zobowiązania, to jest to naprawdę wielkie wyzwanie dla przedsiębiorców i dla całej polskiej gospodarki. Z pomocą, poza środkami z UE, przyjdą polskie banki, które dość łatwo przeszły przez kryzys i są dobrymi partnerami dla przedsiębiorców zamierzających inwestować w OZE. Mimo kryzysu sekto bankowy zachował dobrą dostępność kredytów dla przedsiębiorstw - wyjaśniał dalej Telega.

Zdaniem wiceprezesa BOŚ, banki coraz bardziej będą wychodzić na przeciw inwestorom w OZE tworząc gamy instrumentów finansowych jak np. kredyty i pożyczki dedykowane konkretnym sektorom, będą również poszerzać sieć profesjonalnego doradztwa.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020