Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Asseco CE złoży ofertę wartą na słowacką firmę ERP

Autor: ISB
Dodano: 04-11-2011 14:54

Asseco Central Europe (ACE) złoży do 11 listopada ofertę wartą 5,2-9,9 mln euro na zakup 100% akcji słowackiego producenta i wdrożeniowca systemów ERP, poinformował prezes Jozef Klein. Przejmowana spółka działa w Czechach i na Słowacji, a jej przejęcie dałoby Asseco dominującą pozycję na rynku systemów ERP dla małych i średnich firm.

"Dziś jest ostatni dzień due diligence tej firmy. Prawdopodobnie 11 listopada złożymy ofertę w przedziale od 5,2 do 9,9 mln euro za 100% udziałów" - powiedział Klein na spotkaniu z dziennikarzami i analitykami. Ocenił, że zaproponowana cena najprawdopodobniej będzie się mieściła w środku tego zakresu i będzie rozłożona na dwie płatności.

Asseco CE chce kupić 100% akcji od czterech prywatnych inwestorów finansowych. Interesuje ją tylko cały pakiet i w ciągu 12 miesięcy chciałaby połączyć kupioną firmę z własną działalnością ERP.

"To przejęcie da nam efekt skali i pozycję bardzo silnego lidera na rynku ERP dla małych i średnich firm" - powiedział Klein.

W rozmowie z agencją ISB ocenił, że urząd antymonopolowy powinien zgodzić się na transakcję, bo prawdopodobnie zbada cały rynek ERP: łącznie małych i dużych systemów, gdzie dominują tacy globalni producenci jak SAP i Microsoft.

Due diligence przejmowanej spółki jest prowadzone od września. Firma zatrudnia ok. 200 pracowników i ma ok. 2,6 tys. klientów, w tym fundusze emerytalne oraz spółki użyteczności publicznej.

"To przejęcie nie wpłynie na naszą dywidendę, która powinna być na podobnym poziomie, co z zysku za zeszły rok" - zaznaczył Klein. Dodał, ze gdyby Asseco CE zdecydowało się na kolejną akwizycję, to wtedy może zaproponować akcjonariuszom niższą wypłatę. Na razie jednak nie ma innych zaawansowanych rozmów nt. przejęć.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku Asseco CE miało 11,66 mln euro skonsolidowanego zysku netto wobec 5,44 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 89,83 mln euro wobec 91,50 mln euro.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022