Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Na rynku energii wiatrowej pojawiła się ciekawa okazja

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 21-11-2011 06:20

Giełdowa Trakcja-Tiltra sprzedaje udziały w projektach farm wiatrowych na ponad 800 MW. Jak analizuje "Puls Biznesu", to rynkowa okazja, która może przyciągnąć gigantów.

Po ogłoszeniu planów wycofania się z wiatrowego biznesu w Polsce hiszpańskiej firmy Comsa Emte i Trakcji-Tiltry, do wzięcia jest połowa udziałów w spółce Eco-Wind Construction, która posiada projekty farm wiatrowych o mocy ponad 800 MW z warunkami przyłączenia. Jak czytamy w dzienniku, ich rynkowa wartość to 250 mln zł.

Według informacji "PB", zakupem udziałów interesuje się kilkanaście funduszy inwestycyjnych, deweloperów farm wiatrowych i firm energetycznych.

Dziennik zwraca jednak uwagę, że do transakcji będzie mogło dojść jedynie za zgodą drugiego właściciela spółki Eco-Wind Construction, czyli Neo Investments. Jak mówią w "PB" przedstawiciele Neo Investements, wszystko będzie zależało od tego, co rynek zaproponuje Comsie i Trakcji. Firma nie wyklucza nawet odsprzedania części akcji, pozwalających na objęcie większościowego pakietu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020