Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Fiten, kolejna energetyczna spółka, wkrótce trafi na giełdę

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
Dodano: 13-12-2011 08:45

Jeszcze w grudniu 2011 r. lub na początku roku 2012 odbędzie się debiut Fiten na Giełdzie Papierów Wartościowych - mówi Roman Pluszczew, prezes zarządu Fiten.

- Czekamy na uchwałę Giełdy Papierów Wartościowych dopuszczającą akcje Fiten do obrotu giełdowego. Spodziewam się, że z GPW ustalimy termin debiutu na grudzień 2011 r., lub najpóźniej na początek roku 2012 - mówi Roman Pluszczew, prezes zarządu Fiten.

Fiten zadebiutuje na rynku NewConnect. Jak zapowiada Roman Pluszczew to etap przejściowy, najpóźniej w 2013 r. spółka chce trafić na parkiet główny. Teraz ze względu na wielkość spółki nie kwalifikuje się do rynku głównego.

Przed debiutem Fiten przeprowadził emisję 3,5 mln nowych akcji i zebrał z rynku 7,7 mln zł brutto. Akcje są już zarejestrowane w KRS. Emisja została uplasowana wśród osób prywatnych i instytucji finansowych. Po emisji fundusz private equity Avallon MBO FUND pozostanie podmiotem dominującym z ponad 70 proc. udziałem w kapitale spółki.

- Celem emisji było finansowanie dalszego rozwoju spółki Fiten. Mamy dwa kierunki rozwoju w zakresie inwestycji w OZE: biogazownie i biomasę oraz rozwój core businessu w zakresie handlu energią - wyjaśnia Roman Pluszczew.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020