Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Kto stoi za Społem Plus w prywatyzacji kopalni Adamów i Konin?

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 19-12-2011 06:50

Społem Plus jest rywalem Zygmunta Solorza-Żaka w staraniu o przejęcie kopalni węgla brunatnego Konin i Adamów. Jak dowiedział się "Puls Biznesu", za tajemniczym inwestorem stoi kapitał izraelsko-amerykański.

Resort Skarbu Państwa zdecydował o dopuszczeniu Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) i Społem Plus do dalszego etapu prywatyzacji kopalni Adamów i Konin, czyli do przeprowadzenia ograniczonego badania spółek i złożenia ofert wiążących - podało MSP. Czytaj więcej: ZE PAK i Społem Plus do dalszego etapu prywatyzacji kopalni Adamów i Konin

Według nieoficjalnych informacji "PB" firma znacząco przebiła ofertę Zespołu Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin (PAK).

Według dziennika, Społem Plus startuje do prywatyzacji wraz grupą inwestorów - amerykańskich Żydów.

Jak tłumaczy w dzienniku Ryszard Janiszewski, członek rady nadzorczej Społem Plus, inwestor wraz z partnerami chce inwestować w przetwórstwo chemiczne na bazie węgla. Stąd wziął się pomysł na kopalnie Adamów i Konin, bo w ocenie Społem Plus będą tam nadwyżki węgla, których nie kupi ich jedyny klient, czyli PAK.

Przedstawiciel spółki zapewnia w "PB", że firmę stać na kopalnie, a oprócz tej inwestycji dsyponuje 1 mld zł wolnego kapitału na inne inwestycje energetyczne.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020