Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Dodatkowe pociągi PKP Intercity w góry

Autor: wnp.pl (PS)
Dodano: 20-12-2011 14:58

PKP Intercity uruchomi w piątek (23 bm.) specjalny pociąg z Warszawy, przez Kraków, do Zakopanego express "Tatry Bis".

W jego skład wejdzie 14 wagonów - trzy wagony klasy pierwszej i 10 wagonów klasy drugiej oraz wagon barowy. Pociąg wyruszy z Warszawy o 7:23.

- Planowo express „Tatry” kursuje w zestawieniu 8 wagonów, jednak z uwagi na duże zainteresowanie tym kierunkiem podróży oraz ograniczenia techniczne na linii pomiędzy Krakowem a Zakopanem, uniemożliwiające poruszanie się składów dłuższych niż ośmiowagononowych, pociąg od stacji Kraków Płaszów pojedzie do polskiej stolicy narciarstwa jako dwa odrębne składy - wyjaśnia rzeczniczka prasowa spółki Małgorzata Sitkowska.

Jeden z nich będzie zestawiony z ośmiu, a drugi z sześciu wagonów. Dlatego pasażerowie przyjadą do Zakopanego w dwóch turach - o 13:46 oraz o 14:05.

W okresie świąteczno - noworocznym, obejmującym Święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok oraz długi weekend ze świętem Trzech Króli, PKP Intercity uruchomi w sumie 26 dodatkowych pociągów, w tym 6 kategorii express (Ex) i 20 TLK (ekonomiczna klasa Twoje Linie Kolejowe). Będą to przede wszystkim pociągi jadące do górskich miejscowości turystycznych takich jak: Zakopane, Wisła czy Krynica, a wyruszać będą m. in. z Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Krakowa.

Pierwsze z dodatkowych pociągów wyjechały w trasę już w nocy z 16 na 17 grudnia.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021