Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Nie ma zagrożenia w związku z przechyleniem się silosu w EC-3

Autor: PAP
Dodano: 14-01-2012 09:21

Nie ma żadnego zagrożenia związanego z przechyleniem się silosu z biomasą na terenie elektrociepłowni EC-3 przy ul. Pojezierskiej w Łodzi - wynika z informacji przedstawicieli Dalkii Łódź.

Zapewniają oni także, że nie ma zagrożenia przerwą w dostawach ciepła do łódzkich mieszkań.

Silos, w którym znajduje się ok. 900 ton pelletu - granulatu typu rolnego lub drzewnego - w piątek z nieznanych przyczyn nieznacznie odchylił się od pionu.

Sytuacja w ostatnich godzinach jest stabilna, silos nie pogłębił swojego odchylenia - poinformował w sobotę PAP Sławomir Burmann, dyrektor ds. produkcji Dalkia Łódź. Według przedstawicieli elektrociepłowni nie ma też żadnego zagrożenia dla dostaw ciepła czy prądu.

Na miejscu wydzielone zostały strefy bezpieczeństwa; geodeta za pomocą specjalistycznych urządzeń na bieżąco obserwuje stopień wychylenia zbiornika.

Teren zabezpiecza jeden zastęp strażaków - powiedział PAP rzecznik KW PSP w Łodzi Arkadiusz Makowski.

Sama biomasa nie stanowi zagrożenia dla otoczenia. W sobotę rano ma zebrać się sztab kryzysowy, który podejmie decyzje dot. dalszego postępowania ws. odchylenia zbiornika.

Elektrociepłownia EC-3 to jedna z trzech elektrociepłowni wchodzących w skład Dalkii Łódź, która dostarcza ciepło do ok. 60 proc. łódzkich mieszkań.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021