Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Nowy szef GE Energy w Europie wschodniej i WNP

Autor: wnp.pl (DC)
Dodano: 28-01-2012 08:24

Cristiano Tortelli został prezesem i dyrektorem generalnym GE Energy na Europę Środkowo-Wschodną, Rosję i Wspólnotę Niepodległych Państw. Tortelli przejmie odpowiedzialność za wzrost oraz rozwój GE Energy w tych regionach. Siedziba Cristiano Tortelli będzie w Moskwie.

Zanim został Prezesem GE Energy dla obszaru Europy środkowo-wschodniej, Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw Cristiano Tortelli pełnił funkcję dyrektora generalnego ds. światowej sprzedaży turbozespołów (Turbomachinery) GE Oil & Gas z siedzibą we Florencji.

Do GE Oil & Gas dołączył w 2000 r. obejmując odpowiedzialność za obszar Afryki i Bliskiego Wschodu. Przez ostatnie 10 lat Tortelli pełnił w GE Oli & Gas coraz bardziej odpowiedzialne funkcje, w tym głównego dyrektora operacyjnego w Afryce zachodniej z siedzibą w Luandzie (Angola); menedżera regionalnego na Bliskim Wschodzie z siedzibą w Abu Dhabi oraz kierownika operacji w Katarze, z siedzibą w Doha.

Zanim dołączył do GE, pracował dla Carlo Gavazzi Impianti, przedsiębiorstwa budowlanego prowadzącego działalność głównie na Bliskim Wschodzie, a także dla ENI AGIP jako inżynier systemów w Nigerii, Kongu i we Włoszech.

Karierę rozpoczął jako inżynier AKPIA w europejskim centrum spółki Grace Cryvac w Mediolanie po zdobyciu dyplomu inżyniera elektroniki na Uniwersytecie we Florencji.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021