Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wielkopolska. Firmy energetyczne nie będą wyłączały prądu dłużnikom

Autor: PAP
Dodano: 07-02-2012 16:33

Na wniosek wojewody wielkopolskiego, firmy energetyczne, które dostarczają prąd mieszkańcom Wielkopolski, nie będą wyłączać go dłużnikom do czasu ustąpienia mrozów - poinformował we wtorek PAP rzecznik wojewody Tomasz Stube.

"Obie spółki czasowo wstrzymają odłączanie dopływu prądu, jako formy odzyskiwania należności od dłużników" - powiedział PAP Stube.

W związku z utrzymującymi się silnymi mrozami w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim prowadzony jest stały monitoring miejsc w ośrodkach pomocy osobom bezdomnym. Działa specjalna linia telefoniczna, pod którą można uzyskać wszelkie informacje dot. miejsc noclegowych w każdej z 52 wielkopolskich placówek.

"Choć niemal wszystkie z 1700 miejsc noclegowych są zajęte, to wszyscy potrzebujący przyjmowani są interwencyjnie. Pełen rejestr wszystkich ośrodków jest dostępny na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Bezdomni potrzebujący wsparcia mogą zgłaszać się do miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej" - powiedział PAP Stube.

Od 28 października w województwie wielkopolskim potwierdzono 4 zgony w wyniku wychłodzenia. Oprócz bezpośredniego oddziaływania niskich temperatur niebezpieczeństwo dla życia stanowi tez zatrucie tlenkiem węgla oraz pożary spowodowane niewłaściwą eksploatacją urządzeń i instalacji grzewczych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020