Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Hydrobudowa Gdańsk przebuduje nabrzeża w Darłowie

Autor: PAP
Dodano: 20-03-2012 17:55

Hydrobudowa Gdańsk SA wygrała przetarg na przebudowę dwóch nabrzeży w porcie Darłowo (Zachodniopomorskie). Spółka ma wykonać tę inwestycję za 24,5 mln zł – poinformował we wtorek PAP dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku (Pomorskie) Tomasz Bobin.

Inwestycja, jak wynika z ogłoszenia o przetargu, powinna być zrealizowana w ciągu 15 miesięcy. Przedsięwzięcie będzie w 85 proc. finansowane z unijnych funduszy w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Resztę potrzebnej kwoty wyłoży Skarb Państwa.

W kosztorysie inwestorskim cenę projektu oszacowano na 38,9 mln zł. Uzyskana w przetargu cena jest o kilkanaście milionów złotych niższa. Prace mają polegać na przebudowie 1 337 metrów bieżących dwóch nabrzeży: Parkowego o długości 1 040 m oraz Skarpowego o długości 297 m.

Miejsca te są obecnie wyłączone z eksploatacji ze względu na zły stan techniczny. Ich przebudowa będzie polegać m.in. na podniesieniu nabrzeży o 30 cm i utworzeniu przy nich pięciu stanowisk do cumowania kutrów rybackich oraz na budowie pływającego pomostu.

Celem inwestycji jest przywrócenie możliwości cumowania w obu miejscach jednostek rybackich.

Oba nabrzeża znajdują się na terenie przekazanym w 2010 r. przez darłowski samorząd na 9 lat w gestię Urzędu Morskiego w Słupsku.

O zlecenie prac budowlanych ubiegało się w przetargu 7 firm. Cztery oferty zostały odrzucone z powodu zastosowania niewłaściwej stawki podatku VAT, która zgodnie z wydaną przez Izbę Skarbową w Bydgoszczy interpretacją powinna wynosić 23 procent.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022