Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Przetarg na nową drogę kołowania na lotnisku Okęcie

Autor: PAP
Dodano: 08-04-2012 17:06

Samoloty lądujące na krótszym pasie startowym na warszawskim Lotnisku Chopina będą miały dodatkową drogę kołowania. Władze lotniska ogłosiły przetarg na jej wybudowanie - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski.

"Zamówienie obejmuje budowę nowej drogi kołowania dla samolotów, w technologii betonu asfaltowego, o powierzchni ok. 9100 m kw. Będzie to droga zjazdowa z krótszego pasa startowego" - powiedział Przybylski.

Wykonane zostaną również prace dotyczące m.in. oświetlenia nawigacyjnego i podziemnych urządzeń technicznych.

Warszawskie lotnisko ma dwa pasy startowe i 20 dróg kołowania.

Przybylski poinformował, że 13 kwietnia rozpoczną się prace remontowe nawierzchni w rejonie Terminalu General Aviation. Jest to terminal przeznaczony dla pasażerów oraz załóg prywatnych i korporacyjnych samolotów, w tzw. ruchu lotnictwa ogólnego, m.in. awionetek.

"Na czas EURO 2012 przez ten terminal odprawiane będą oficjalne delegacje UEFA" - powiedział rzecznik portu.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2011 r. port obsłużył ponad 9,3 mln pasażerów i odprawił ponad 43,6 tys. ton cargo. Od początku tego roku na lotnisku obsłużonych zostało 1,88 mln pasażerów - o 5,5 proc. więcej niż w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2011 r.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020