Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Pierwszy DAF z Maroka

Autor: DAF, wnp.pl (AG)
Dodano: 18-05-2012 14:27

Kilka dni temu linię produkcyjną w zakładzie CFAO Motors Maroc opuścił pierwszy zmontowany lokalnie pojazd DAF CF85. Jest to początek regionalnego montażu pojazdów ciężarowych DAF przez firmę CFAO, która od 2005 r. jest odpowiedzialna za marketing i sprzedaż ciężarówek DAF w Maroku.

CFAO Motors montuje w Maroku dwa modele popularnej serii DAF CF: dwuosiowy ciągnik do zastosowań ogólnych oraz czteroosiowe (8x4) podwozie pod zabudowę do użytku na przykład w branży wydobywczej.

Philippe de Condé, dyrektor zarządzający działu pojazdów ciężarowych w firmie CFAO Motors Maroc: - Chcielibyśmy nadal umacniać pozycję firmy DAF w segmencie pojazdów powyżej 19 ton. Na 2012 r. planujemy osiągnięcie ponad 11%udziału na rynku - w porównaniu z 9%, które uzyskaliśmy w ub.roku.

Firma CFAO Motors Maroc montuje średnio 5 ciężarówek CF tygodniowo z tzw. pakietów CKD (ang. Completely Knocked Down - całkowicie zdemontowane), które są dostarczane do Casablanki z firmy DAF Trucks w Eindhoven. Firma DAF przeszkoliła personel zakładów CFAO w zakresie montażu. Gwarantuje to - podobnie jak uzyskany certyfikat ISO 9001 - że jakość ciężarówek montowanych w Maroku jest taka sama, jak tych produkowanych w Eindhoven.

- CFAO to wiodący, profesjonalny partner, który pracuje na rzecz dalszego umocnienia pozycji firmy DAF w Maroku, mówi Michiel Kuijs, dyrektor ds. sprzedaży bezpośredniej firmie DAF Trucks N.V. - Osiągnięcie tego ambitnego celu jest możliwie dzięki eksperckiej sieci sześciu salonów sprzedaży i punktów serwisowych CFAO.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020