Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Sąd postanowił o upadłości układowej Hydrobudowy

Autor: PAP
Dodano: 11-06-2012 16:45

Sąd Rejonowy w Poznaniu postanowił o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu - poinformowała Joanna Ciesielska-Borowiec, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Poznaniu.

"Sąd Rejonowy w Poznaniu zdecydował dziś o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu" - powiedziała PAP Ciesielska-Borowiec.

Dodała, że "sąd postanowił o utrzymaniu zarządu własnego i wyznaczył nadzorcę oraz sędziego komisarza". Rzeczniczka poinformowała również, że wierzyciele Hydrobudowy mają trzy miesiące na zgłoszenie swoich wierzytelności.

Hydrobudowa wraz z PBG złożyły na początku czerwca wnioski o upadłość układową. Wniosek o upadłość układową złożyła także Aprivia. Spółki podały, że bezpośrednią przyczyną decyzji są przeciągające się rozmowy z bankami na temat finansowania grupy - kredytu pomostowego zapewniającego finansowanie do czasu pozyskania środków z emisji obligacji zamiennych, jak również refinansowania akwizycji Rafako.

Hydrobudowa Polska zaproponowała układ w dwóch wariantach. Układ w wariancie A zakłada spłatę 100 proc. wierzytelności wobec podmiotów, których wierzytelność nie przekracza 10 tys. zł. W przypadku wierzytelności od 10 tys. zł do 1 mln zł, Hydrobudowa proponuje spłatę 80 proc. wartości wierzytelności, a w przypadku podmiotów, których wierzytelności przekraczają 1 mln zł, Hydrobudowa proponuje spłatę 44 proc. Wariant B zakłada zaspokojenie wierzycieli według wariantu A z uzupełnieniem zamiany długu na kapitał dla wierzytelności powyżej 1 mln zł o akcje spółki po cenie 1 zł za akcję do wartości 5 proc. wykazanego zadłużenia.

Jak informowała wcześniej PAP, Hydrobudowa Polska we wniosku o upadłość zgłosiła 18 tys. wierzytelności na 1,23 mld zł.

Hydrobudowa zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji budownictwa technologicznego, hydrotechnicznego, obiektów ochrony środowiska i wodno-kanalizacyjnych. Konsorcjum Hydrobudowa-PBG-Alpine było głównym wykonawcą Stadionu Narodowego.

Czytaj też: Co może przynieść upadłość układowa PBG?

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022