Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

URE rusza z kampanią informacyjną za kilkaset tysięcy złotych

Autor: wnp.pl (Ireneusz Chojnacki)
Dodano: 18-06-2012 17:14

Urząd Regulacji Energetyki (URE) rozpoczął kolejną kampanię informacyjną adresowaną do gospodarstw domowych. Jej koszt to nieco ponad 672 tys. zł, a prezentowane w jej ramach spoty telewizyjne będą emitowane do końca czerwca.

Kolejna kampania informacyjna, skierowana do odbiorców energii w gospodarstwach domowych, odbywa się pod hasłem „Uwolnij swoją energię. Chroń środowisko”, a jej celem jest informowanie odbiorców o przysługujących im prawach i korzyściach, jakie mogą osiągnąć będąc świadomymi i aktywnymi uczestnikami rynku energii. Kampania zaczęła się w minioną niedzielę emisją spotów telewizyjnych.

- Koszt całej kampanii to 672 902 złotych. Producentem spotu jest Agencja Produkcji TVP. Ustawy prawo zamówień publicznych nie stosuje się do przygotowania i produkcji spotów oraz zakupu czasu antenowego. W związku z tym nie było konieczności przeprowadzania procedury przetargowej – poinformowała Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE.

Spoty, których emisja to koszt około 580 tys. zł, będą nadawane w Programie 1 i 2 Telewizji Polskiej oraz TVP Info oraz TVP HD. URE informuje, że ze względu na edukacyjno informacyjny walor kampanii uzyskał w Biurze Reklamy TVP 60 proc. rabaty. Kampania finansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a regulator uzyskał je w drodze konkursu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021