Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Ekokogeneracja nie zbuduje instalacji zgazowania biomasy

Autor: wnp.pl (DC)
Dodano: 03-07-2012 12:57

Zarząd spółki Ekokogeneracja 3 lipca 2012 r. wysłał zawiadomienie do spółki Lentex o odstąpieniu od budowy na terenie zakładu Lentex w Lublińcu linii do produkcji energii cieplnej opartej na technologii zgazowywania paliwa alternatywnego z udziałem Wodorowego Generatora Energii.

Ekokogeneracja i Lentex ws. budowy instalacji podpisały List Intencyjny 3 stycznia br. Ekokogeneracja jako inwestor miała sfinansować budowę linii i być jej długoterminowym operatorem, zaś Lentex miał odbierać energię cieplną.

Jak informuje Ekokogeneracja, zaproponowana technologia produkcji energii cieplnej oparta jest na zgazowywaniu materiału wsadowego w postaci odpadów poprodukcyjnych z wykorzystaniem urządzenia do zgazowywania zwanego dalej Wodorowym Generatorem Energii. Technologia ta pozwala na produkcję energii cieplnej poprzez wykorzystanie jako materiału wsadowego biomasy, paliwa alternatywnego i innych pozostałości poprodukcyjnych, o wilgotności nie przekraczającej 40 proc. i rozdrobnionych do frakcji od 0 do 70 mm. Technologia zgazowywania materiału wsadowego w warunkach zubożałego tlenu pozwala na produkcję w kogeneracji energii cieplnej oraz energii elektrycznej.

Ekokogeneracja jest notowana na rynku NewConnect. Zakłady Lentex to producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych, obiektowych i sportowych z PVC.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020