Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Ewakuacja huty szkła w Szczytnej po skażeniu chemicznym

Autor: PAP
Dodano: 04-07-2012 16:07

60 pracowników zostało ewakuowanych z zakładów Huty Szkła Sudety w Szczytnej (Dolnośląskie), po tym jak w środę doszło tam do rozszczelnienia niewielkiego pojemnika z kwasem siarkowym. Zbiornik z kwasem został już zabezpieczony przez strażaków.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Krzysztof Gielsa, w jednym z budynków huty doszło do rozszczelnienia niewielkiego pojemnika z kwasem, do którego dostała się woda. W wyniku reakcji chemicznej halę wypełniły opary i konieczna okazała się ewakuacja pracowników.

"Pierwsze informacje mówiły także o możliwym pożarze, ale ostatecznie się to nie potwierdziło. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli już pojemnik z kwasem, a pomieszczenia zostały przewietrzone. Pracownicy powinni wkrótce wrócić do budynku" - mówił rzecznik.

Krótko po przeprowadzeniu ewakuacji władze Szczytnej zaapelowały do mieszkańców o pozamykanie okien i nie wychodzenie z budynków. "Obecnie nie ma już jednak żadnego zagrożenia" - dodał Gielsa.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020