Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wojsko zbuduje sześć przepraw dla powodzian w woj. dolnośląskim

Autor: PAP
Dodano: 09-07-2012 12:07

Blisko 60 żołnierzy z jednostek inżynieryjnych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych zostanie zaangażowanych w budowę sześciu tymczasowych przepraw w woj. dolnośląskim w związku z potrzebą usuwania skutków powodzi.

Wojskowi z 2. pułku inżynieryjnego z Inowrocławia, 1. batalionu drogowo-mostowego z Dęblina, i 4. batalionu inżynieryjnego z Głogowa zbudują przeprawy w trzech rejonach - powiatach Lwówek Śląski i Lubań oraz w okolicy miejscowości Jelenia Góra.

Budowa - jak informuje Szefostwo Inżynierii Wojskowej - realizowana będzie w ramach szkolenia, z wykorzystaniem 40 jednostek sprzętu. Żołnierze będą gotowi do działań we wtorek, ale rozpoczęcie prac uzależnione jest od przygotowania przez władze samorządowe materiałów pomocniczych m.in. pali mostowych, rur i belek stalowych i płyt drogowych.

Przeprawa o długości ok. 30 metrów powstanie w miejscowości Ubocze w powiecie Lwówek Śląski. Dwa tymczasowe mosty mają ułatwić funkcjonowanie ludności w gminie Olszyna w powiecie lubańskim; ich łączna długość ma wynieść ok. 30 metrów. Trzy przeprawy są potrzebne są w rejonie Jeleniej Góry - dwie o łącznej długości 45 m. i jedna o dł. 30 m.

W ubiegłym tygodniu z powodu intensywnych opadów deszczu w części woj. dolnośląskiego ogłoszono alarm powodziowy. W wielu miejscach doszło do lokalnych podtopień; wiele dróg i mostów zostało uszkodzonych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021