Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Nowy objazd tunelu Wisłostrady w Warszawie

Autor: PAP
Dodano: 02-09-2012 10:53

Z soboty na niedzielę został otwarty nowy objazd tunelu Wisłostrady - poinformował stołeczny ratusz. Kierowcy w stronę Żoliborza jadą bulwarami nadwiślańskimi, a w kierunku Mokotowa Wybrzeżem Kościuszkowskim. Utrudnienia mogą potrwać nawet cztery miesiące.

Jak poinformował w niedzielę PAP Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza, objazd w kierunku Żoliborza i Bielan przebiega na bulwarach nadwiślańskich. "Jadąc w kierunku północnym zjeżdża się na prawo zjazdem na bulwar. Dalej trasa prowadzi przy budowie metra (stacja Powiśle - PAP), pod Mostem Świętokrzyskim i pod Centrum Nauki Kopernik. Wyjazd na Wisłostradę znajduje się na wysokości ul. Karowej" - powiedział. Kierowcy zmierzający na Mokotów pojadą Wybrzeżem Kościuszkowskim.

Kunert poinformował, że ze względów bezpieczeństwa na objeździe obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Trasa w obu kierunkach jest dwupasmowa.

Utrudnienia na trasie mogą potrwać nawet cztery miesiące. Ma to związek z podmyciem przez wodę tunelu Wisłostrady. W połowie sierpnia budowniczowie drugiej nitki stołecznego metra natrafili na ciek wodny, który zalał również przyszłą stację metra Powiśle. Jak mówił na konferencji prasowej dyrektor projektu w konsorcjum AGP Metro Polska Mustafa Tuncer, nie jest możliwe określenie dokładnie, kiedy tunel Wisłostrady zostanie ponownie otwarty. Zaznaczył, że konsorcjum po otrzymaniu pozwolenia od nadzoru budowlanego, rozpoczęło już prace zabezpieczające tunel; mają one potrwać od dwóch do czterech miesięcy. Spod tunelu ubyło ok. 6,5 tys. metrów sześciennych wody i ziemi.

Płyta jezdni została pozbawiona naturalnej podpory. Badania obszaru pod tunelem pokazały, że pusta przestrzeń pod płytą tunelu Wisłostrady ma ok. 60 m długości i jest wypełniona wodą do ok. 2 metrów od spodu płyty.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022