Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Mostostal-Export ma list intencyjny dot. inwestycji w Rosji

Autor: ISB
Dodano: 07-09-2012 17:45

Mostostal-Export o rosyjska firma Trading House Victory podpisały list intencyjny dot. możliwości nawiązania strategicznej współpracy w zakresie realizacji projektu zabudowy mieszkaniowej, wraz z niezbędną infrastrukturą uzbrojenia terenu, budowy stacji zasilania oraz demontażu i rozbiórki istniejącej zabudowy w dzielnicy Traktorozavodsky w Czelabińsku, poinformowała polska spółka w raporcie. Szacunkowa wartość inwestycji to 1,6 mld USD.

"Przedmiotowa inwestycja realizowana będzie na terenie o powierzchni 42,57 ha a jej całkowita szacunkowa wartość, wraz z robotami infrastrukturalnymi i sieciowymi, wynosi: 1.6 mld USD. (...) Finansowanie zamierzenia inwestycyjnego zapewnione będzie w części przez ??? (Trading House Victory) jako Inwestora oraz przez Mostostal-Export jako Generalnego Wykonawcę, oparte na ubezpieczeniu KUKE lub innego podmiotu" - czytamy w raporcie.

Spółka podała, że intencją stron jest zawarcie umowy na roboty budowlane w systemie generalnego wykonawstwa oraz osiągnięcie porozumienia nie później, niż do końca października 2012 roku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021