Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

GDDKiA do piątku czeka na firmy oszukane przy budowie S7

Autor: PAP
Dodano: 17-09-2012 16:34

Do piątku 21 września olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czeka na wnioski od przedsiębiorców oszukanych przez wykonawców podczas budowy drogi S7 Warszawa - Gdańsk na odcinku Olsztynek - Nidzica.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki, dotychczas do tej instytucji zgłosiło się dwóch oszukanych przedsiębiorców. Swoje straty oszacowali łącznie na 595 tys. zł.

"Sądzimy, że w podobnej sytuacji mogą być też inni ludzie, np. ci, którzy świadczyli na rzecz wykonawców budowy usługi transportowe, wypożyczali auta czy inny sprzęt" - powiedział PAP Głębocki. Wyjaśnił, że termin 21 września wynika z tego, że tego dnia mija 21 dni od zgłoszenia się pierwszego poszkodowanego przy tej inwestycji. Zgodnie z prawem kolejni, którzy czują się oszukani, muszą zgłosić swe roszczenia w ciągu 21 dni.

Głębocki zaznaczył, że chodzi o firmy, które nie świadczyły robót budowlanych i nie zostały zatwierdzone jako wykonawca czy podwykonawca robót. Chodzi o drobniejsze firmy i usługodawców, którzy pracowali na rzecz podwykonawców.

"Sądzimy, że po nagłośnieniu sprawy zgłoszą się kolejni" - przyznał PAP Głębocki, który zamierza we wtorek zorganizować spotkanie dla mediów, na którym będzie apelował do wszystkich poszkodowanych o zgłaszanie roszczeń do GDDKiA w Olsztynie.

Poszkodowanym firmom pieniądze zostaną wypłacone z puli, którą GDDKiA zarezerwowała w kontrakcie na ewentualne prace gwarancyjne. GDDKiA będzie odzyskiwać te środki od inwestora.

Drogę S7 na odcinku z Nidzicy do Olsztynka buduje konsorcjum kilku firm, liderem jest Sando Budownictwo Polska Sp. z o.o. Zakończenie robót przewidywane jest na początku listopada. Całkowita wartość projektu to 1 mld 407 mln 836 tys. 102 zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021