Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wydarzenia z rynku futures,10-1

Autor: DM IDMSA
Dodano: 01-10-2012 09:47

Złoto drugi tydzień z rzędu znajduje się tuż poniżej oporu zlokalizowanego na poziomie 1791$. W krótkim terminie obserwujemy konsolidację, jednak w szerszej perspektywie trend jest silny wzrostowy. W dniu dzisiejszym testowane jest wsparcie tenkan sen na poziomie 1762$ co może być dobrą okazją do zajęcia długiej pozycji.

W najbliższym czasie spodziewamy się powrotu do ruchu wzrostowego. Podobna sytuacja na srebrze, które od dwóch tygodni konsoliduje się w okolicach 34,50$. W szerszej perspektywie trend jest wzrostowy. W dniu dzisiejszym testowane jest wsparcie tenkan sen na poziomie 34,24$ co może być dobrą okazją do zajęcia długiej pozycji.

Ropa z kolei znajduje się w konsolidacji od tygodnia, ale w przeciwieństwie do złota i srebra, jest ona po wcześniejszych wyraźnych spadkach. Cena przede wszystkim znajduje się w chmurze Ichimoku co sugeruje niepewność wśród inwestorów. Na chwilę obecną dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji na ropie. Miedź w ubiegłym tygodniu także znajdowała się w konsolidacji. Cena znajduje się w strefie wsparcie. W najbliższym czasie spodziewamy się powrotu do trendu wzrostowego i ustanowienie nowego szczytu tj. powyżej 385$.

Pszenica od końca lipca znajduje się w konsolidacji. Wcześniej obserwowaliśmy silny ruch wzrostowy. Kukurydza w piątek odbiła się od wsparcie wynikającego z linii span B na poziomie 708$. Cena wzrosła aż do poziomu 755$, a w dniu dzisiejszym otwarcie nastąpiło luką wzrostową. Soja z kolei powróciła do chmury Ichimoku po piątkowych wzrostach. Na wszystkich towarach rolnych występuje niepewność wśród inwestorów. Na chwilę obecną dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020