Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Konsorcjum Budusa złożyło pozew ws. umowy na stadion

Autor: PAP
Dodano: 04-10-2012 10:16

Konsorcjum Budusa z Mostostalem Zabrze-Holding złożyło w sądzie pozew przeciwko Miastu Łódź. Konsorcjum wnosi o zmianę warunków umowy na budowę stadionu i hali sportowej w Łodzi a w przypadku braku możliwości wprowadzenia zaproponowanych zmian - o rozwiązanie umowy - podał Mostostal Zabrze w komunikacie prasowym.

Konsorcjum wnioskuje o zmianę w umowie sposobu płatności przez Miasto Łódź na rozliczenie częściowe w formie płatności miesięcznych zgodnie z zaawansowaniem prac. W przypadku, gdy sąd oddali wniosek o zmianę warunków umowy, w pozwie wnosi się o całkowite rozwiązanie umowy pomiędzy konsorcjum a Miastem Łódź.

Pozew wnosi też o zabezpieczenie roszczeń stron objętych pozwem do czasu zakończenia postępowania.

W obecnym kształcie umowa przewiduje zapłatę ponad 97 proc. wynagrodzenia za realizację kontraktu po zakończeniu i odbiorze robót budowlanych.

Mostostal Zabrze podał, że do tej pory poniósł jedynie koszty prac projektowych i prace przygotowawcze do rozpoczęcia właściwego etapu budowy. Wobec obecnych trudności z pozyskiwaniem bankowego finansowania inwestycji budowlanych, konsorcjum nie ma możliwości zaangażowania własnych środków finansowych w wystarczającej wysokości (ponad 200 mln zł) do dalszej realizacji budowy stadionu i hali sportowej.

Umowa pomiędzy konsorcjum Budusa i Mostostalu Zabrze-Holding i Miastem Łódź na realizację inwestycji zaprojektowania i wybudowania stadionu miejskiego oraz hali sportowej w Łodzi ma wartość 218,3 mln zł brutto (177,5 mln zł netto). Udział Mostostalu w konsorcjum wynosi 50 proc.

28 września 2012 r. Budus złożył wniosek o ogłoszenie upadłości układowej spółki.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022