Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Rada Warszawy o budowie II linii metra - w czwartek

Autor: PAP
Dodano: 16-10-2012 13:58

Z powodu braku kworum nie odbyła się we wtorek sesja Rady Warszawy, podczas której radni mieli zapoznać się z informacją ratusza w sprawie sytuacji na budowie II linii metra po awariach. O zwołanie nadzwyczajnej sesji wnioskował PiS. Rada ma zająć się sprawą w czwartek.

We wtorek szef klubu radnych PO Jarosław Szostakowski przyznał, że budowa metra jest ważnym problemem, którym Rada powinna się zajmować. "Jednak nie możemy zaakceptować takiej sytuacji, kiedy komitety partyjne będą dyktowały demokratycznym organom, co one powinny robić" - powiedział dziennikarzom Szostakowski.

Jego zdaniem złożenie przez PiS wniosku o nadzwyczajną sesję pokazuje, że sprawa jest polityczna. "I chodzi o to, żeby powiedzieć, że polityka pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz jest niewłaściwa. PiS ma oczywiście prawo do takich ocen, ale byśmy woleli, żeby robił to za własne, a nie publiczne pieniądze" - dodał.

Poinformował, że klub radnych PO będzie wnioskował, aby informacja dotycząca budowy II linii metra znalazła się w czwartkowym porządku obrad Rady Warszawy.

Wtórowała mu przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO). "Przywoływanie wszystkich dyrektorów na gwizdek polityczny jest absolutnie niesłuszne. Regularna sesja odbędzie się za dwa dni. Wszyscy tutaj będziemy i dyrektorzy odpowiedzą na wszystkie pytania" - zaznaczyła.

Przeciwnego zdania jest szef klubu radnych PiS Maciej Wąsik, który powiedział, że PO unika tego tematu. "Chyba Platforma nie dorosła do tego, żeby zarządzać tak ogromnym organizmem, jakim jest Warszawa. To absolutnie nieodpowiedzialne, że ignoruje się sesje nadzwyczajne o ważnych sprawach dla miasta" - podkreślił Wąsik.

"Będziemy domagać się wyjaśnień. Czujemy odpowiedzialność i chcemy sprawować realny nadzór nad tym, co się dzieje w mieście, także nad procesami inwestycyjnymi" - dodał radny.

W ostatnich tygodniach doszło do dwóch awarii podczas budowy II linii metra. Na stacji Powiśle woda wymyła grunt pod tunelem Wisłostrady. Z kolei nieopodal stacji Świętokrzyska z powodu osunięcia gruntu przy budowie tunelu z pobliskiego budynku ewakuowano około 100 osób.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022