Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wydarzenia z rynku futures,24-10

Autor: DM IDMSA
Dodano: 24-10-2012 09:58

Silna przecena trwa na rynkach. Nie omija to także metali szlachetnych, które każdego dnia wyraźnie spadają. Wczoraj złoto zamknęło się na poziomie 1707$, czyli 1$ poniżej wsparcie wynikającego z linii span A. Obecnie cena znajduje się w obszarze chmury Ichimoku co wskazuje na niepewność wśród inwestorów i z punktu widzenia Ichimoku – weszliśmy w konsolidację na wykresie dziennym.

Srebro z kolei już od dwóch sesji porusza się w obszarze chmury Ichimoku, co podobnie jak na złocie, oznacza konsolidację. Korekta wczoraj się pogłębiła. Zamknięcie nastąpiło na poziomie 31,66$. Nie można wykluczyć przedłużenie korekty na obu metalach.

Ropa w dniu wczorajszym na wykresie dziennym przebiła wsparcie na poziomie 87,50$. Cena zamknęła się na poziomie 86,46$ co z technicznego punktu widzenia wskazuje na zdecydowaną przewagę strony podażowej. Na wykresie dziennym można dopatrzeć się także formacji głowy z ramionami, której zasięg wynosi 74$. Trend jest spadkowy. Spodziewana kontynuacja. Miedź zamykając się w dniu wczorajszym na poziomie 357$ wygenerowała techniczny sygnał sprzedaży, a trend zmienił się na spadkowy. Może to być dobra okazja do zajęcia krótkiej pozycji.

Pszenica i kukurydza wybiła się wczoraj dołem z chmury Ichimoku co stanowi techniczny sygnał sprzedaży. Może to być dobra okazja do zajęcia długiej pozycji. Pszenica zamknęła się na poziomie 866$, z kolei kukurydza na poziomie 755$. Trend – z perspektywy Ichimoku – na obu towarach zmienił się na spadkowy. Soja konsoliduje się w obszarze oporu pomiędzy linią tenkan sen a kinjun sen tj. 1521$ – 1584$. Trend jest spadkowy. Spodziewana kontynuacja w średnim terminie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020