Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

W Rzeszowie powstanie contact center PKO BP

Autor: PAP
Dodano: 05-11-2012 16:22

W Rzeszowie powstanie nowy contact center PKO Banku Polskiego. Pracę znajdzie nawet 250 osób. To druga tego typu placówka banku w Polsce - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Rzeszowie prezes zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło.

Dodał, że w placówce pracować będą konsultanci, którzy obsługiwać będą klientów banku przez telefon, e-mail czy w formie videorozmowy. "Uruchomienie contact center planowane jest na wiosnę przyszłego roku. W pierwszej fazie zatrudniać będziemy 150 osób, ale docelowo planujemy zwiększyć obsadę do 250 pracowników" - zaznaczył.

Jagiełło podkreślił, że Rzeszów został wybrany na lokalizację z kilku względów. Jednym z nich jest bliskość do pierwszego contact center banku, które działa w Lublinie. "Dzięki temu możliwe będzie np. w przypadku awarii szybkie przełączenie infolinii i uzupełnienie braków kadrowych w jednej z placówek. Po drugie w Rzeszowie, jak pokazują statystyki, na 1 tys. mieszkańców przypada aż 353 studentów, a to głównie oni będą u nas pracować" - powiedział prezes PKO BP.

Dodał, że na razie bank nie planuje otwierania kolejnych tego typu placówek.

Pytany przez dziennikarzy o koszty otwarcia placówki w Rzeszowie, Jagiełło nie podał konkretnej kwoty. Zaznaczył, że nie jest to inwestycja +specjalnie kosztochłonna+. "Dlatego, że +uzbrojenie miejsc pracy+ polega głównie na wyposażeniu w nowoczesne systemy informatyczne, nowoczesny sprzęt komputerowy i telefoniczny" - powiedział.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który także uczestniczył w konferencji prasowej powiedział, że inwestycja PKO jest zwiastunem tego, że firmy wracają do Rzeszowa. "Pamiętamy, że jeszcze kilka lat temu firmy uciekały z naszego miasta. W tej chwili wracają. Należy się z tego cieszyć" - dodał.

Jagiełło na konferencji poinformował również, że Fundacja PKO Banku Polskiego, która jest strategicznym partnerem Stowarzyszenia Siemacha, przekazała na potrzeby wyposażenia nowej placówki w Rzeszowie 250 tys. zł. Pieniądze te będą wykorzystane na wyposażenie pracowni tematycznych: rozwoju społecznego, multimedialnej, edukacyjnej, muzycznej, kulinarnej oraz oddziału poradnictwa i terapii.

Stowarzyszenie Siemacha wspiera rozwój dzieci i młodzieży. W Rzeszowie otworzyło świetlicę w galerii handlowej. To trzecie takie miejsce w kraju.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020