Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Pawlak: energia słoneczna uzupełni tradycyjne źródła energii

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
Dodano: 07-11-2012 05:41

Fotowoltaika, czyli wykorzystanie energii pochodzącej ze słońca, odpowiada oczekiwaniom i sposobowi użytkowania energii przez polskich odbiorców – mówi Waldemar Pawlak, wicepremier, minister gospodarki.

W opinii Waldemara Pawlaka fotowoltaika może być szansą na szybką modernizację polskiej energetyki.

- Tym bardziej dziś, kiedy możemy korzystać z dużo bardziej dopracowanej technologii w zakresie OZE – dodaje wicepremier Pawlak.

Waldemar Pawlak przypomina, że przygotowana przez MG ustawa o OZE ma wspierać i ułatwiać wytwarzanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

- Dążymy do tego, aby jak najbardziej uprościć procedury z tym związane. W ramach ustawy proponujemy też system wsparcia dla poszczególnych instalacji, który będzie obowiązywać przez 15 lat od ich oddania do użytkowania – wyjaśnia Pawlak.

Wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak podkreśla, że regionalne wykorzystanie OZE pobudza rozwój lokalny, zapewniając nowe miejsca pracy, wspierając miejscowe inwestycje i integrując lokalne społeczności.

- Stawiamy nie tylko na duże projekty przemysłowe, ale przede wszystkim na łatwy dostęp gospodarstw domowych do energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych. Każdy dom będzie mógł teraz posiadać własną elektrownię – podsumowuje wiceminister Kasprzak.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020