Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Eurolot uruchomi rejsy do Salzburga

Autor: PAP
Dodano: 19-11-2012 19:51

Linia lotnicza Eurolot od 1 grudnia br. uruchomi nowe połączenia z Warszawy i Gdańska do Salzburga w Austrii - poinformowała w poniedziałek spółka. Rejsy na tych trasach będą obsługiwane przez Bombardiery Q400 NextGen.

Przewoźnik będzie latał na tych trasach do końca marca 2013 r.

Do Austrii samoloty Eurolotu będą startować w soboty z Warszawy o godz. 11.20, a z Gdańska o 17.15. Podróż ma potrwać niecałe dwie godziny.

Spółka podkreśla, że Salzburg jest jednym z miejsc najchętniej odwiedzanych przez narciarzy i snowboardzistów. "Według danych departamentów turystycznych Ziemi Salzburskiej, w ciągu ostatnich 10 lat zwiększyła się liczba polskich turystów w tym regionie" - podkreślił prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski.

Prezes SalzburgerLand Tourismus GmbH Leo Bauernberger zauważył, że "Polska jest dla Ziemi Salzburskiej drugim co do ważności zimowym rynkiem Europy Środkowej i Wschodniej, z roczną liczbą noclegów ok. 264 tysięcy".

Eurolot powstał w 1996 roku. Jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Pełni m.in. funkcje dowozowe dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Od 1 lipca 2011 r. linia uruchomiła własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. W sezonie letnim 2012 Eurolot w ramach własnej siatki połączeń otworzył 16 nowych kierunków zagranicznych, m.in. do Niemiec, Włoch i Chorwacji i na Ukrainę. W sezonie zimowym przewoźnik oferuje pięć nowych połączeń, w tym loty do Salzburga i Werony.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020