Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wałbrzych podpisał 10-letni kontrakt na usługi komunikacyjne

Autor: PAP
Dodano: 03-12-2012 19:20

Ponad 234 mln zł warty jest 10-letni kontrakt na usługi komunikacyjne, które miastu Wałbrzych (Dolnośląskie) będzie świadczyło Śląskie Konsorcjum Autobusowe. W poniedziałek podpisano umowę, na mocy której nowy przewoźnik rozpocznie pracę 29 grudnia.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prezydenta Wałbrzych Anna Żabska, od nowego roku mieszkańcy Wałbrzych będą korzystać z 53 nowych autobusów. "Zostanie również uruchomiony nowy rozkład jazdy, który został opracowany na podstawie badań liczby pasażerów na danych trasach" - podała rzeczniczka.

Miasto Wałbrzych zdecydowało się na wyłonienie nowego przewoźnika po tym, jak w zeszłym roku w stan upadłości likwidacyjnej zostało postawione wałbrzyskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjnej. Wcześniej prokuratura oskarżyła byłego prezesa MPK Ireneusza Z. o niegospodarność i przywłaszczenie z majątku spółki ponad 570 tys. zł.

Nowy przewoźnik ma zatrudnić dotychczasowych kierowców MPK. Pracy nie znajdą wszyscy mechanicy pracujący dotychczas w MPK. "Tym osobom będą proponowana prace konduktorów w autobusach" - powiedziała Żabska.

Śląskie Konsorcjum Autobusowe w przetargu zaproponowało najniższą cenę. Za 10-letni kontrakt na świadczenie usług komunikacyjnych otrzyma ponad 234 mln zł. Konsorcjum zrzesza sześć firm z Górnego Śląska. W sumie firmy dysponują 350 pojazdami.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020