Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wydarzenia z rynku futures, 4-12

Autor: DM IDMSA
Dodano: 04-12-2012 09:57

Złoto wczoraj konsolidowało się w okolicach zamknięcia z przed dwóch dni na poziomie 1714$. Dziś rano z kolei obserwujemy sporą zmienność na metalach szlachetnych.

W nocy cena złota zniżkowała poniżej 1700$ (dokładnie 1696$). Zamknięcie na wykresie dziennym poniżej 1702$ może być sygnałem do przedłużenia się obecnej korekty spadkowej. Na chwilę obecną jednak cena pozostaje w chmurze Ichimoku co wskazuje na niepewność wśród inwestorów. Srebro z kolei od ośmiu sesji znajduje się w konsolidacji, jednak w szerszej perspektywie trend jest wzrostowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. Najbliższe wsparcia znajdują się na poziomie 32,92$ oraz 32,52$.

Ropa w dniu wczorajszym po odbiciu od oporu wynikającego z chmury Ichimoku na poziomie 89,16$, wyrysowała wyraźną formację spadającej gwiazdy, która może sugerować przynajmniej krótkoterminowe odreagowania. Najbliższe wsparcia znajdują się na poziomie 87,81$ oraz 87,16$. Miedź w przeciwieństwie do ropy w dniu wczorajszym zanotowała trzecią z rzędu wzrostową sesję. Dziś także obserwowaliśmy otwarcie na plusie, jednak teraz cena znajduje się na poziomie wczorajszego zamknięcia. Najbliższy opór na wykresie dziennym znajduje się na poziomie 366$ i wynika z chmury Ichimoku. Zamknięcie powyżej tego poziomu stanowić będzie techniczny sygnał kupna i zmieni trend na wzrostowy.

Pszenica od początku lipca utrzymuje się w konsolidacji. Brak jest na chwilę obecną sygnałów świadczących o ewentualnym wybiciu górą lub dołem. Podobnie kukurydza, która nadal pozostaje w konsolidacji, a zmienność jest stosukowo niewielka. Soja po ustanowieniu dwa tygodnie temu nowego minimum na poziomie 1370$, jedenastą sesję z rzędu konsoliduje się nieco powyżej poziomu 1400$.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020