Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Związkowcy i MSP rozmawiają o zwolnieniach w energetyce

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
Dodano: 22-01-2013 05:27

Na 22 stycznia 2013 r. w Warszawie zaplanowano posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Branży Energetycznej (TZdsBE). Przedstawiciele związków zawodowych, pracodawców i Ministerstwa Skarbu Państwa będą rozmawiać m.in. o redukcji zatrudnienia w przedsiębiorstwach energetycznych.

- Jednym z głównych tematów obrad Zespołu będą kwestie redukcji zatrudnienia w przedsiębiorstwach energetycznych. Obserwujemy trend zwalniania pracowników na wszelkie możliwe sposoby, w wielu przedsiębiorstwach są realizowane, lub są planowane, Programy Dobrowolnych Odejść (PDO), w niektórych grupach wygasają gwarancje zatrudnienia więc już rozpoczęły się przygotowania do zwolnień pracowników - mówi Janusz Śniadecki, przewodniczący Zrzeszenia Związków Zawodowych Energetyków (ZZZE) i przedstawiciel strony społecznej w Trójstronnym Zespole ds. Branży Energetycznej.

Innym trendem jest likwidacja obszarów spoza podstawowej działalności, które miałyby być zlikwidowane lub sprzedane.

- Strona społeczna stawia pytanie, co się stanie z pracownikami z tych obszarów, jakie będą społeczne skutki takich działań – dodaje Janusz Śniadecki.

Związkowcy na posiedzenie Zespołu zaprosili ministra skarbu państwa Mikołaja Budzanowskiego. Minister Budzanowski na Zespole się nie pojawi, MSP zapowiedziało, że resort reprezentować będzie wiceminister Paweł Tamborski.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021