Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Tauron połączył dwie ważne spółki

Autor: wnp.pl (DC)
Dodano: 31-01-2013 19:34

31 stycznia spółka Tauron Obsługa Klienta (TOK) z siedzibą we Wrocławiu i spółka Tauron Obsługa Klienta GZE z siedzibą w Gliwicach połączyły się.

- TOK przejmuje wszystkie prawa i obowiązki TOK GZE. Połączenie, podobnie jak poprzednie inkorporacje w Grupie, wynika ze strategii Tauron w zakresie upraszczania struktury organizacyjnej oraz wdrażania modelu biznesowego, w ramach którego konsolidowane są spółki prowadzące tę samą działalność – wyjaśnia Tauron.

Wdrażanie modelu biznesowego, polegające na centralizacji zadań z tych samych obszarów przez jeden podmiot, rozpoczęło się we wrześniu 2011 roku, kiedy działające w Grupie Tauron spółki zintegrowały swoją działalność i powstały nowe podmioty takie jak: Tauron Sprzedaż, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja, Tauron Ekoenergia i Tauron Ciepło.

Kolejny etap konsolidacji jest związany z przejęciem, w grudniu 2011 r., przez Tauron aktywów Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego od koncernu Vattenfall. W jego wyniku w strukturę Grupy zostały włączone spółki zajmujące się analogiczną działalnością, jak już istniejące podmioty.

W październiku 2012 r. zarejestrowane zostało połączenie spółek Tauron Dystrybucja z Tauron Dystrybucja GZE oraz Tauron Ekoenergia z Tauron Ekoenergia GZE.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021