Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Lotnisko we Wrocławiu obsłużyło nieco więcej pasażerów w styczniu

Autor: PAP
Dodano: 06-02-2013 11:28

Blisko 113 tys. pasażerów obsłużył w styczniu br. wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika, to o blisko 1 proc. więcej niż przed rokiem. Największy wzrost liczby podróżnych zanotowano w sektorze międzynarodowych przewozów tradycyjnych.

Zdaniem dyrektora ds. marketingu i sprzedaży wrocławskiego Portu Lotniczego Jarosława Sztuckiego opublikowane wyniki nie są zaskakujące, ponieważ początek roku jest tradycyjnie okresem mniejszego nasilania ruchu, dotyczy to zarówno połączeń tradycyjnych, jak i czarterowych.

"Co ciekawe na wyniki stycznia w umiarkowanym stopniu wpłynęły kłopoty pogodowe związane z intensywnymi opadami śniegu, z którymi w ostatnim miesiącu borykały się największe europejskie lotniska m.in. Monachium, Frankfurt czy Londyn" - mówił Sztucki.

W styczniu największy wzrost ruchu zanotowano w sektorze międzynarodowych przewozów tradycyjnych. Z oferty przewoźników, np. PLL LOT, Lufthansy, SAS czy Eurolotu skorzystało o ponad 7 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem. Sztucki zaznaczył, że już od wielu miesięcy ten sektor rynku rozwija się stabilnie we Wrocławiu.

"Z tych lotów korzysta stale rosnąca grupa pasażerów, głownie o profilu biznesowym. Siatka lotów z wrocławskiego lotniska umożliwia im dogodne zaplanowanie podróży do lub przez Warszawę, Frankfurt, Kopenhagę, Monachium i Duesseldorf" - dodał.

Wzrosty o ok. 5 proc. odnotowano również w sektorze połączeń niskokosztowych, które w styczniu br. obsłużyły niemal 70 tys. pasażerów.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020