Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Wydarzenia z rynku futures,28-02

Autor: DM IDMSA
Dodano: 28-02-2013 08:59

Złoto w dniu wczorajszym zniżkowało o 16$ po wcześniejszych, czterech z rzędu sesjach wzrostowych. Obecnie cena znajduje się w okolicach 1600$, tj. w obszarze oporu pomiędzy 1587$, a 1620$, wynikającym z linii tenkan sen oraz kinjun sen. Złoto od początku października porusza się w kanale spadkowym. Trend jest spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Spodziewamy się jego kontynuacji w średnim terminie.

Nasz wczorajszy pomysł inwestycyjny dotyczący srebra okazał się skuteczny. Cena odbiła się od oporu tenkan sen na poziomie 29,35$. Po jego przetestowaniu, cena zaczęła wyraźnie zniżkować. Obecnie znajduje się w okolicach 29$ (dzisiejsza sesja jest na zielono). Trend jest spadkowy, spodziewamy się jego kontynuacji. Najbliższy opór, tenkan sen, znajduje się na poziomie 29,20$ i może to być dobra okazja do zajęcia krótkiej pozycji.

Ropa od czterech sesji utrzymuje się w obszarze chmury Ichimoku co wskazuje na niepewność wśród inwestorów, w związku z czym, dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji. W krótkim terminie, trend jest spadkowy i niewykluczone jest przedłużenie się obecnej korekty spadkowej w trendzie wzrostowym. Miedź w dniu wczorajszym wzrosła po raz drugi z rzędu, po wcześniejszych sześciu sesjach spadkowych. W chwili obecnej testowany jest opór wynikający z linii span B (chmura Ichimoku) na poziomie 358,55$. Zamknięcie powyżej tego poziomu na wykresie dziennym, wprowadzi miedź w strefę niezdecydowania.

Pszenica w dniu wczorajszym odbiła się od oporu tenkan sen i powróciła do ruchu spadkowego, co potwierdza panujący od dłuższego czasu silny trend spadkowy. Kukurydza po przetestowaniu w dniu wczorajszym oporu wynikające z chmury Ichimoku, rozpoczęła wyraźny spadek. Na obu towarach trend jest silny spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020