Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Rosyjskie koleje rozpoczęły transport samochodów z Chin

Autor: wnp.pl (PS)
Dodano: 01-03-2013 16:40

Transbaikal Railway, spółka zależna od Kolei Rosyjskich (RŻD) rozpoczęła transport z Chin do Rosji samochodów GW Wingle 5 produkowanych przez firmę Great Wall Motor Company Limited (GWM).

Pierwsze 48 te pickupy zostały przewiezione do miasta Gzhel (na wschód o Moskwy) przez kolej w specjalistycznych wagonów. Według założeń, miesięcznie ma być przewożonych z Chin 400 tych samochodów.

Ze względu na wysokie wymagania co do jakości usługi, wdrożono specjalne procedury operacyjne. Technologia ta zwiększa zarazem liczbę samochodów przewożonych w specjalistycznych wagonach na trasie Zabajkalsk - Mandżuria.

Transport ten traktuje się zarazem jako rozpoznanie nowych możliwości logistycznych. W szczególności testuje się projekt przepływu dokumentów elektronicznych, w celu optymalizacji transportu. W perspektywie, na podstawie zebranych doświadczeń zbudowana zostanie technologia odpraw celnych i wymiany informacji logistycznych.

Great Wall Motor Company Limited jest wiodący w Chinach producentem samochodów SUV. W oparciu o dwa zakłady produkcyjne (w Baoding i Tianjin), jej moce wytwórcze sięgają 800 tys. pojazdów rocznie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021