Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Trzech kandydatów na krótkiej liście na prezesa Polimeksu

Autor: PAP
Dodano: 26-03-2013 21:11

Trzech kandydatów znajduje się obecnie na tzw. krótkiej liście na stanowisko prezesa Polimeksu. Rada nadzorcza będzie chciała powołać nowego szefa spółki w czwartek. Jeśli to się nie uda, do zarządu będzie oddelegowany jeden z członków rady - poinformowało PAP źródło zbliżone do spółki.

„Na krótkiej liście na prezesa Polimeksu są obecnie trzy nazwiska. W czwartek te osoby będą oceniane i być może uda się powołać prezesa, jednak wcale nie musi tak być. Jeśli się nie uda powołać prezesa, to jedną z rozważanych opcji jest oddelegowanie jednego członka rady nadzorczej do zarządu" - powiedziało PAP źródło.

"Niezależnie od tego w czwartek zarząd może zostać wzmocniony o nowego członka” - dodało.

W sierpniu 2012 r. rada nadzorcza Polimeksu odwołała Konrada Jaskółę ze stanowiska prezesa zarządu i ze składu zarządu. Do dnia powołania nowego prezesa jego obowiązki pełnił Robert Oppenheim, dotychczasowy wiceprezes.

Rada nadzorcza Polimeksu rozpoczęła proces wyboru prezesa spółki w listopadzie 2012 r. Po wyborze firmy headhunterskiej i sporządzeniu długiej listy kandydatów, na której znalazło się 27 nazwisk proces wstrzymano, gdyż w związku ze zmianami w akcjonariacie spółki uznano, że powinien on zostać dokończony przez radę nadzorczą spółki w nowym składzie.

NWZ Polimeksu w połowie lutego powołało do składu rady nadzorczej zgłoszonych przez Agencję Rozwoju Przemysłu Jerzego Górę i Tadeusza Kluczborskiego oraz zgłoszonych przez PKO BP Andrzeja Kasperka i Ryszarda Engela. Walne ze składu rady nadzorczej odwołało Jana Woźniaka, Sebastiana Bogusławskiego, Andrzeja Bartosa i Dariusza Formelę.

W piątek Robert Oppenheim zrezygnował z funkcji pełniącego obowiązki prezesa zarządu oraz członka zarządu Polimeksu Mostostal.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020