Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Rosjanie z Siemensem będą produkować lokomotywy cargo

Autor: wnp.pl (PS)
Dodano: 08-04-2013 16:54

Koleje Rosyjskie (RŻD) podpisały dziś umowę o współpracy w dziedzinie inżynierii kolejowej i energetyki ze spółką Siemens i Grupą Sinara.

Odbyło się to podczas targów przemysłowych Hannover Messe 2013, w obecności ministra transportu Federacji Rosyjskiej Maksima Sokołowa.
Partnerzy postanowili poszerzyć zakres produkcji liniowych lokomotyw towarowych. Mowa jest o produkcji lokomotyw jednosystemowych z napędem asynchronicznym, jakie powstają we wspólnej spółce Simensa i Grupy Sinara – Uralskije Lokomotiwy. Strony uzgodniły też ramy organizacyjne serwisu i napraw lokomotyw.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy takiego partnera - powiedział prezes RŻD Władimir Jakunin. - To, co robimy, nie jest powtórzeniem przeszłości; tworzymy produkt, którego nigdy nie było w Rosji.

Szacuje się, że do 2020 roku RŻD wprowadzi do użytku 350 podobnych lokomotyw. Szczegółowe warunki ich produkcji i dostaw zostaną uzgodnione w umowie, którą strony zamierzają podpisać w 2014 r.

Jak wspomniał minister transportu Sokołow, umowa nie tylko rozwiązuje zadania dotyczące wdrażania nowości technologicznych do krajowej produkcji przemysłowej, ale również zwiększy wydajność taboru, a tym samym obniży koszty transportu kolejowego.

Według założeń, do końca 2017 roku 80 proc. produktu ma powstawać spółce Uralskije Lokomotiwy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020