Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Comarch chce powalczyć za granicą

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 03-03-2005 07:58

Krakowski Comarch chce rozwijać się głównie poza granicami Polski. Przychody mają rosnąć dzięki poszerzeniu oferty.

W ciągu dwóch, trzech lat krakowski Comarch, producent oprogramowania komputerowego dla banków i przedsiębiorstw, chce zrównoważyć przychody osiągane ze sprzedaży krajowej i eksportowej. Już teraz kontrakty zagraniczne są siłą napędową spółki - pisze Puls Biznesu.

- W ubiegłym roku eksport sięgnął 68 mln zł, czyli wzrósł o 84 proc. licząc rok do roku - mówi Rafał Chwast, wiceprezes Comarchu.

- Chcemy zaoferować firmom, które zamierzają zainwestować w tej części Europy, kompleksową usługę informatyczną - dodaje Paweł Przewięźlikowski, wiceprezes spółki.

Obecnie produkty Comarchu sprzedawane są w 20 krajach na czterech kontynentach. Niemal wszystkie kontrakty dotyczą sektora telekomunikacyjnego. Ale to ma się zmienić.

- W kraju mamy bardzo bezpieczny model działania. Jesteśmy obecni w kilku branżach, a żadna z nich nie jest dominująca - mówi Paweł Przewięźlikowski.

Spółka nie planuje akwizycji. Twierdzi, że rozwój organiczny jest tańszy i wystarcza do realizacji prognoz.

- Chcemy rosnąć o 20 proc. rocznie, i dotyczy to zarówno przychodów, jak i zysku - zapowiada Rafał Chwast.

W ubiegłym roku przychody Comarchu wzrosły o 28 proc., do 330 mln zł, a zysk netto przekroczył 14 mln zł, czyli zwiększył się o 62 proc. Zarząd nie ustalił jeszcze rekomendacji w sprawie wypłaty dywidendy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019