Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Tauron wnioskuje o nieobniżanie taryf na sprzedaż energii

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
Dodano: 20-05-2013 14:04

Spółka Tauron Sprzedaż w piśmie do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wnioskuje o utrzymanie dotychczasowych taryf na sprzedaż energii elektrycznej odbiorcom indywidualnym - poinformował Dariusz Lubera, prezes Grupy Tauron. Tauron widzi jednak możliwość kilkuprocentowego obniżenia taryf.

- Mimo skłonności regulatora do obniżek cen energii w taryfach dla odbiorców indywidualnych pokazujemy, że jest wiele zdarzeń i czynników, które musimy pokryć w taryfach. Dlatego będziemy przekonywali, że obecne ceny energii należy utrzymać, a jeśli dojdzie do obniżenia taryf, to żeby obniżki były jak najmniejsze, w wysokości kilku procent - mówi wnp.pl Dariusz Lubera, prezes grupy Tauron.

Kilka dni temu spółka RWE Polska obniżyła ceny energii w taryfach dla klientów indywidualnych o 4 proc. Dariusz Lubera przekonuje, że po obniżkach, ceny energii w RWE Polska i tak są wyższe niż obecne ceny dla odbiorców indywidualnych w Grupie Tauron.

- Prezes URE musi spojrzeć na całość rynku i dopiero potem podjąć decyzję dotyczącą wysokości taryf dla poszczególnych spółek obrotu energią - dodaje Dariusz Lubera.

Czytaj także: URE widzi przestrzeń do obniżek cen energii

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021