Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Użytkownicy Yandex Money mogą płacić za zakupy w zagranicznych e-sklepach

Autor: PAP
Dodano: 24-05-2013 07:57

Użytkownicy rosyjskiej platformy płatności elektronicznych Yandex Money mają możliwość płacenia w zagranicznych sklepach internetowych - podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

Yandex Money rozpoczął współpracę z integratorem serwisów płatności Skrill. Umożliwi to użytkownikom rosyjskiego serwisu płacenie w zagranicznych e-sklepach. Jak podaje Rosyjskie Stowarzyszenie Komunikacji Elektronicznej, za rok liczba użytkowników serwisu Yandex, którego częścią jest Yandex Money, może wynieść około 80 mln osób.

Dyrektor ds. rozwoju Yandex Money Maria Gracziowa podkreśliła, że teraz każdy sklep internetowy, który chce zaoferować swoje usługi rosyjskojęzycznym użytkownikom, może to zrobić za pomocą integratora Skrill.

Według danych rosyjskiej spółki Bay.ru, specjalizującej się w dostawach do Rosji towarów zamawianych w zagranicznych sklepach internetowych, w 2012 roku wartość tych zakupów wyniosła około 700 mln dolarów. Szacuje się, że w 2013 roku ten wskaźnik może wzrosnąć do około 1-1,2 mld dolarów, zaś w 2015 roku - do 3 mld dolarów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020