Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W czwartek pojadą pociągi po mostach w Kołobrzegu

Autor: wnp.pl (PS)
Dodano: 19-06-2013 11:58

Zakończył się remont dwóch mostów kolejowych w Kołobrzegu, na linii Koszalin - Goleniów. Dzięki temu, 20 czerwca wyremontowanymi przeprawami pojadą pierwsze pociągi.

Remontem objęte zostały: położony nad rzeką Parsętą stalowy most kratownicowy o długości prawie 48 m oraz most stalowy tzw. blachownicowy, leżący nad odnogą Parsęty - Więceminką (zwaną też Kanałem Drzewnym), o długości 25 m. Oba znajdują się w obszarze chronionym Natura 2000 „Dorzecze Parsęty”.

Roboty remontowe rozpoczęły się w kwietnia ub. roku i zostały podzielone na dwa etapy. W sezonie letnim 2012 r., prace objęły zabezpieczenie antykorozyjne przęseł, remont łożysk, wymianę nawierzchni torowej na mostach i przyległych odcinkach toru, wykonanie odbojnic, pomostów służbowych i przełożenie kabli technicznych.

Drugi etap - realizowany w sezonie wiosennym 2013 roku - obejmował naprawę podpór mostu, wzmocnienie i przebudowie przyczółków (w celu zapobiegania przechylaniu się w kierunku rzeki) oraz wykonanie odcinków progowych przy przyczółkach.

Mosty są wyposażone w chodniki służbowe i nie ma na nich ruchu pieszego. Równolegle do nich znajdują się przeprawy drogowe w ciągu ulicy Solnej.
Po otwarciu toru, jutro zostanie przywrócony ruch pociągów według obowiązującego rozkładu jazdy i z prędkościami przewidzianymi w nim, a od 26 czerwca br. zwiększy się liczba pociągów sezonowych.

Koszt remontu wyniósł prawie 3 mln zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021