Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wydarzenia z rynku futures,28-06

Autor: DM IDMSA
Dodano: 28-06-2013 09:59

Złoto, zgodnie z naszymi analizami, kontynuuje silny trend spadkowy. Impet spadku jest silny. W dniu wczorajszym cena zniżkowała o 21$ i ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 1197$. Dziś rano wprawdzie cena utrzymuje się minimalnie powyżej wczorajszego zamknięcia, jednak ustanowione zostało nowe minimum - 1180$.

Spodziewamy się kontynuacji trendu w krótkim, średnim i długim terminie. Najbliższy opór jest wysoko, na poziomie 1283$. Identyczna sytuacja na srebrze, które po trzech sesjach konsolidacji, powróciło do silnych spadków. Dziś rano ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 18,20$. Impet spadku jest silny. Spodziewamy się kontynuacji ruchu spadkowego w krótkim, średnim i długim terminie. Proszę pamiętać, iż na obu metalach szlachetnych zmienność jest bardzo wysoka co zwiększa ryzyko inwestycyjne.

Ropa pozostaje w obszarze niezdecydowania. Układ techniczny nie potwierdza ruchu wzrostowego ani spadkowego. Dość daleko jest na chwilę obecną do sygnału transakcyjnego, w związku z czym dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji. Miedź wsparcie w swoim ruchu spadkowym znalazła na poziomie 300$. Wprawdzie zmienność jest wysoka i widoczne są szybkie kilkudolarowe ruchu, jednak przez większą część ostatnich sześciu sesji, cena znajduje się w pobliżu 300$. Najbliższy opór wynikający z linii tenkan sen znajduje się na poziomie 309,85$.

Pszenica po przebiciu dwa miesiącu temu długoterminowej linii trendu spadkowego, konsoliduj się powyżej tej linii. Na kukurydzy doszło do zmiany serii kontraktów co doprowadziło do wybicia dołem z konsolidacji. Trudno przewidzieć jak takie wybicie wpłynie na dalsze zachowanie cen. Warto obserwować najbliższe sesje.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021