Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Konsorcjum HP dołączyło do krótkiej listy w przetargu ZUS

Autor: PAP
Dodano: 02-07-2013 07:50

Konsorcjum HP Polska i Kamsoft dołączyło do tzw. krótkiej listy wykonawców w przetargu na modyfikację i rozbudowę oprogramowania Kompleksowego Systemu Informatycznego w ZUS - poinformowało PAP biuro prasowe ZUS. Wcześniej na krótkiej liście byli jedynie Asseco Poland i Capgemini.

"W wyniku potwierdzenia referencji przez NBP zamawiający powtórzył czynność oceny i do krótkiej listy zostało dołączone konsorcjum HP Polska i Kamsoft" - poinformował ZUS.

Początkowo wnioski o dopuszczenie do tego przetargu złożyło łącznie pięciu wykonawców, poza Asseco, Capgemini i konsorcjum HP byli to: konsorcjum Sygnity i Indra Sistemas oraz konsorcjum AMG.net, Bull i Betacomu.

Na początku czerwca ZUS informował, że do tego przetargu dopuszczone zostały jedynie Asseco Poland i Capgemini.

ZUS w styczniu ogłosił przetarg na modyfikację i rozbudowę KSI. W wyniku postępowania ma zostać podpisana umowa ramowa z co najmniej trzema wykonawcami. Umowa będzie obowiązywała przez 4 lata. Kryterium oceny ofert będzie cena za jeden punkt funkcyjny (40 proc.) i jakość wykonanego zadania (60 proc.). Szacowana wartość zakupów w całym okresie obowiązywania umowy to 292,7 mln zł netto. ZUS wymaga, aby w okresie obowiązywania umowy, wykonawca oddał do jego stałej dyspozycji zespół składający się z co najmniej 108 osób.

Wcześniej ZUS informował, że pozytywnie ocenił wniosek Asseco Poland o dopuszczenie do przetargu na utrzymanie KSI. Asseco Poland jako jedyne złożyło wniosek w tym postępowaniu.

Obecnie usługi związane z rozwojem KSI na bazie trzyletniej umowy podpisanej w październiku 2010 r. świadczy Asseco Poland. ZUS liczy, że do października 2013 r. wyłoni wykonawców utrzymania i rozwoju KSI. Przedstawiciele zakładu informowali, że w przypadku przedłużających się postępowań ZUS będzie aneksował umowy z dotychczasowym wykonawcą.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021